DOLAR 27,4554 0.46%
EURO 29,0935 0.13%
ALTIN 1.646,460,26
BITCOIN 7385332,48%
Mağusa Limanı’nın tüm otoritesi 3 aylığına Curcioğlu’nda… DAÜ kararları sonra açıklanacak…
  • Kıbrıs365.com
  • KIBRIS
  • Mağusa Limanı’nın tüm otoritesi 3 aylığına Curcioğlu’nda… DAÜ kararları sonra açıklanacak…
17 okunma

Mağusa Limanı’nın tüm otoritesi 3 aylığına Curcioğlu’nda… DAÜ kararları sonra açıklanacak…

ABONE OL
18 Eylül 2023 19:48
Mağusa Limanı’nın tüm otoritesi 3 aylığına Curcioğlu’nda… DAÜ kararları sonra açıklanacak…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakanlar Kurulu, Başbakan Ünal Üstel başkanlığında “Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) özel gündemi” ile DAÜ Rektörlük binasında toplandı.

İki saat süren toplantıya, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu (VYK) Başkanı Erdal Özcenk ile VYK üyeleri ve Rektör Prof. Dr. Aykut Hocanın da katıldı.

blank

DAÜ İÇİN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLERİN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK

Toplantının ardından basına açıklama yapan Başbakan Ünal Üstel, DAÜ’deki sıkıntılarla ilgili çıkış yolu bulunması ve artık bir neticeye varılması için toplantıda VYK Başkanı ile üyelerinin ve rektörün dinlendiğini belirterek, alınması gereken tedbirlerin önümüzdeki günlerde hükümetin gündeminde olacağını vurguladı.

DAÜ’nün vazgeçilmez bir değer olduğunu ifade eden, ülkeye ve özellikle Gazimağusa’ya kattığı değerden bahseden Üstel, “Bu üniversitemizden vazgeçmeyeceğiz ve sonuna kadar da üniversitemizi iyileştirmek için gerekeni yapacağız.” dedi.

blank

GAZİMAĞUSA SERBEST LİMAN VE BÖLGE MÜDÜRÜ HASAN CURCİOĞLU’NA 3 AYLIK VEKALETLE LİMANIN TÜM OTORİTESİ VERİLDİ

Bakanlar Kurulu’nda ikinci olarak Gazimağusa Limanı’nda trafikte uzun zamandır yaşanan olumsuz gelişmeler olduğunu aktaran Başbakan Üstel, müteakip zamanlarda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Maliye Bakanı Özdemir Berova ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun toplantılar ve çalışmalar yaptığını anlattı.

Limanın iyileştirilmesi için gerekli önlemlerin alındığını kaydeden Üstel, Gazimağusa Serbest Liman ve Bölge Müdürü Hasan Curcioğlu’na 3 aylık vekaletle limanın tüm otoritesinin verildiğini açıkladı.

KAPILARDA GÜVENLİK SORUMLULARI OLACAK

Limanın güvenliğini sağlamak için ise iki kapının sadece limanda çalışan ve işi olanların girmesi için kullanılacağını aktaran Üstel, kapılarda güvenlik sorumluları da olacağını kaydetti.

TIR PARKI DA İYİLEŞTİRİLECEK

Üstel, limandaki tır parkının da iyileştirileceğini ve tırların daha hızlı işlem yapmasının sağlanacağını aktardı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.