DOLAR 19,0424 0.11%
EURO 20,5612 0.3%
ALTIN 1.193,960,57
BITCOIN 5478742,18%
kıbrıs araba
kıbrıs araba
kıbrıs haber
kıbrıs haber
 “Kıbrıslı Türkler Kıbrıs’ın güneyinde ucuz işgücü olarak görülemez”
  • Kıbrıs365.com
  • KIBRIS
  •  “Kıbrıslı Türkler Kıbrıs’ın güneyinde ucuz işgücü olarak görülemez”
9 okunma

 “Kıbrıslı Türkler Kıbrıs’ın güneyinde ucuz işgücü olarak görülemez”

ABONE OL
6 Kasım 2022 17:54
 “Kıbrıslı Türkler Kıbrıs’ın güneyinde ucuz işgücü olarak görülemez”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
kıbrıs haber
kıbrıs araba
kıbrıs araba

CTP heyeti, Güney Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türk emekçilerin yaşadıkları sorunları görüşmek ve bu sorunlara üretilebilecek çözümler konusunda yardımcı olmak amacıyla güneyde örgütlü işçi sendikası PEO’yu ziyaret etti.

Ziyarette, CTP adına Genel Sekreter Asım Akansoy ile Örgüt Sekreteri ve Lefkoşa Milletvekili Ürün Solyalı yer aldı. PEO Genel Sekreteri Sotirulla Haralambus ve PEO üst düzey yöneticilerinin yer aldığı toplantıda, özellikle Güney Kıbrıs’ta çalışan Kıbrıslı Türklerin ve Güney Kıbrıs’tan emeklilik hakkına sahip olan insanların sorunları masaya yatırılarak, çözüm önerileri konusunda değerlendirmeler yapıldı.

CTP heyeti, Güney Kıbrıs’ta çalışan Kıbrıslı Türklerin başta maaş düzenlemeleri olmak üzere mesleki programlara ve dil eğitim programlarına katılımları ve evlenme belgeleriyle ilgili yaşanan sorunları gündeme getirdi. Heyet, Avrupa Birliği İstihdam Müdürlüğü’nün Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne gönderdiği mektup konusunda da detaylı bilgi alarak, konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AKANSOY: HER BİR KIBRISLI TÜRK SOSYAL GÜVENCE İÇİNDE ÇALIŞMALI

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, güneyde çalışan Kıbrıslı Türklerin ucuz iş gücü olarak görülemeyeceklerini belirterek, buna net bir biçimde karşı olduklarını kaydetti.

Güneyde çalışan her bir Kıbrıslı Türk’ün sendikalaşma ve sosyal güvence içerisinde çalışması gerektiğini belirten Akansoy, bu çerçevede PEO ile iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.

Akansoy, PEO’nun yürüttüğü çalışmalarda kuzeydeki sendikalarla iş birliği içerisinde olduğunu ancak gelişmelere bağlı olarak CTP ile PEO’nun ortak çalışma yaparak, emekçilerin bilgilendirilmesi ve haklarına sahip çıkabilmesi amacıyla kurumsal bağlamda temaslarını sürdürebileceklerini kaydetti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
kıbrıs reklam

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.