Browsing: sebep

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı Uzman Psikoloğu Tuğçe Denizgil, Diyete Girmek veya Kilo Vermek Denilince Genellikle İlk Akla Gelenin Belli Yiyecekleri Tüketmek yada Yememek Olarak Anlaşıldığını Söyleyerek, Aslında Kişinin Ayni Zamanda Kilo Vermek için Motive Olması Gerektiğini de Belirtti. Diyetin Bahsedilebilecek İki Farklı Ayırımının Olduğunu İfade Eden Uzm. Psikolog Tuğçe Denizgil, Bu İki Farklı Ayrımdan Birinin Sağlıklı Beslenmeyi Benimsemek ve Öğrenmek, Bir Diğerinin ise Stresin Kilo Alımına Sebebiyet Verdiğini Farketmek Olduğunu Belirtti.

Tırnak eti soyulması kötü bir görünüm kazandırırken bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Tırnak kenarlarında derinin kalkması tedavi edilmediği sürece kalıcı olabilir ve deride döküntüler meydana gelebilir. Peki Tırnak eti neden soyulur? Tırnak eti nasıl düzelir?

Mormenekşe – Mutluyaka yolunun batı kısmında bulunan bir bahçe evinin avlusundaki otları temizleyen J.I.C.(E-44) tedbirsizlik nedeniyle yangına sebep oldu.

Bayramda fazla şekerli besin tüketmenin gıda alerjisine sebep olabildiğini vurgulayan Dr. Mübeccel Akman özellikle alerjik bünyeye sahip olanların bu durumdan daha çok etkilendiğini söyledi 'Gıda alerjileri sağlık için risk oluşturduğundan tatlı ve çikolata tüketiminde aşırıya kaçılmaması gerekiyor” dedi.